העטיפה של איציק

כתבה: תמי פישל

שם: איציק אבן
גיל: 52
מקצוע: מתכנת

עם עטיפה

איציק הוא גבר מבוגר יחסית, רציני, נוהג לאחר למשחקים שלנו בקביעות. איציק ואני משחקים יחד טניס, כבר כמה וכמה חודשים, בתדירות של פעם בשבוע. רוב השיחות בינינו ענייניות ונוגעות בעיקר לענייני ספורט: איפה לקנות כדורים, מי מביא לי נעלים מארה״ב, איזה גידים שמתי במחבט ועוד שאלות ״הרות גורל״ שכאלה. באמת, שיחות ממוקדות ושום דבר מעבר.

לפעמים איציק משתף אותי בפרויקטים טכנולוגיים שהוא מפתח עבור חברות גדולות במשק. להודות שזה מעניין אותי? לא ממש אבל אם זה תוך כדי ניגוב זיעה בין המשחקונים או לקיחת שלוק מים, אז זה גם לא ממש מזיק ואני מקשיבה. שנינו עצמאיים אז תמיד יש מה ללמוד אחד מהשניה.

שואלים את עצמכם למה בחרתי באיציק כפרטנר? איציק טוב ממני בטניס ולכן כל משחק מולו מהווה אתגר עבורי. אנחנו נפגשים, משחקים כשעה, איציק בודק בסיום המשחק כמה קלוריות שרף הפעם בזמן שאני עושה שחרור ואנחנו נפרדים.

בלי עטיפה

באחד המשחקים האחרונים ביני לבין איציק, עבר ליד המגרש בחור מיוחד בשנות החמישים לחייו. כן, מיוחד, המילה הזו שמשתמשים כדי לא לבחור במילים לא מכבדות לאנשים שנמצאים על הרצף. איציק ניצל כדור שלי שנחת ברשת כדי לגשת לבחור ולדבר אתו.
האינטראקציה ביניהם סקרנה אותי ובמקום לגלות חוסר סבלנות לכך שהוא הפסיק את מהלך המשחק, בחרתי לתחקר אותו לפשר הקשר. כך הצלחתי להסיר עטיפה מבלי להתכוון.

מסתבר שאיציק מקדיש לא מעט זמן מזמנו הפנוי לשחק עם הבחור הזה טניס, לשוחח איתו, לייעץ לו. הבחור עבר טראומה קשה בגיל ההתבגרות שגרמה לו להתפרצות של מחלת נפש ששינתה את מהלך חייו לחלוטין ותשומת הלב הזו מהצד של איציק, תורמת לו מאוד.

איציק המשיך ושיתף אותי שהוא בעבר לא הסתפק רק בלשחק אתו טניס וכשהגיע היום המיוחד של הבחור המיוחד, ארגן לו איציק מסיבת יומולדת במועדון הטניס, ודאג ששחקנים מהמועדון יגיעו למסיבה המאולתרת וישמחו בשמחתו. באמת אירגנת לו מסיבת יומולדת? ממש הופתעתי, הוקסמתי וראיתי פתאום באיציק משהו אחר, הרבה יותר. שעת המשחק שלנו כבר עברה אבל רציתי לשמוע עוד. אני פוגשת את איציק כל כך הרבה זמן אבל ממש הופעתי לגלות את הצד הרגיש שבו. גם את הבחור המיוחד אני רואה כבר הרבה שנים אבל תמיד עברתי לידו, אמרתי שלום מנומס וזהו.
הסיפור הקטן הזה האיר לי איציק בצורה אחרת. זאת העטיפה הראשונה שפתחתי אצל איציק. מניחה ובטוחה שכמו לכל אדם, גם אצל איציק יש עטיפות נוספות.

הסיפור הזכיר לך סיפור מהחיים שלך?

אשמח שתכתבו ותגיבו כאן למטה בתגובות

לסיפור מיתוג אישי הבא>

לפרטים אודות תמי פישל>